خلق تصاویر Duo-Tone

تصویرتون رو در فتوشاپ باز کنین. تنظیماتی که دوست دارین رو روش اعمال کنین. سعی کنین روی کانتراست و رنگهاش تمرکز بیشتری داشته باشین. چون در مرحله بعد رنگها رو از بین می برین!

قدم 2

PS_duotone2.jpg

تصویر رو سیاه سفید کنین. معمولا راهی که بیشتر مردم برای سیاه سفید کردن انجام می دن رفتن به Image > Mode > Grayscale هست. مسئله ای که در این نوع سیاه سفید کردن پیش میاد اینه که شما نمی تونین رنگها رو تنظیم کنین. بنابراین من راه دیگه ای رو بهتون پیشنهاد می دم. 

من یه راه بهتر رو پیشنهاد می کنم که می تونین براحتی و تنظیمات دلخواهتون تصویر رو سیاه سفید کنین. و اون هم از طریق  Image > Adjustments > Black & White هست. از این طریق بسته به این که تصویرتون از چه سیستم رنگی پشتیبانی می کنه میتونین کانالهای رنگیتون رو تغییر بدین و به نتیجه دلخواهتون برسین. بعد از رسیدن به اون نتیجه، به  Image > Mode > Grayscale برین تا کاملا تصویر به یه تصویر سیاه سفید بدل شه. 

قدم 3

PS_duotone3.jpg

خب حالا برای ایجاد تصویر دوتون به  Image > Mode > Duotone برید. از منوی متنی Duotone رو انتخاب کنین. به صورت پیش فرض جوهر اولتون سیاه هست و میتونین یه رنگ دیگه رو به عنوان اسپات انتخاب کنین. جالب شد نه :) 

بخاطر اینکه تصاویر دوتون برای مصارف تبلیغاتی استفاده می شن شما باید انتخابتون از Pantone color swatch باشه. اگر قصدتون استفاده ی تجاری و تبلیغاتی نیست که با چاپخانه در تماس باشین می تونین انتخاب رنگ بهتری داشته باشین و هر رنگی رو انتخاب کنین و براش اسمم بذارین.

قدم 4

PS_duotone4.jpg

روی آیکن منحنی () در سمت چپ آیکن انتخاب رنگ کلیک کنین تا تنظیمات خیلی بهتری رو بتونین رو عکستون داشته باشین. وقتی خط منحنی رو میخواین حرکت بدین توجه داشته باشین که اگه به سمت راست ببرینش هایلایت ها و اگه به سمت چپ ببرینش سایه ها رو افزایش میدین. اگه به سمت بالا ببرینش رنگ بیشتر و به سمت پایین بیارینش رنگ کمتری خواهید داشت. این ویژگی به شما این اجارو میده که براحتی میزان رنگ اسپات رو در تصویرتون مشخص کنین.  

قدم 5

PS_duotone5.jpg

شما می تونین یه تصویر دوتون رو بوسیله انتخاب دکمه سیو و تایپ کردن اسم برای اون فایل ذخیره کنین. شما بعدا می تونین منحنی و رنگی که انتخاب کردین رو عینا به تصویر دیگه ای انتقال بدین. وقتی کارتون با تصویر تموم شد به Image > Mode > RGB برین. بنابراین می تونین خیلی راحت به کار با تصویر ادامه بدین (البته بازم می گم همیشه قبل از ارسال به چاپخانه در مورد کارنالهای رنگی، سیستم رنگی کار و شرایطشون ازشون سوال کنین تا فایل صحیح رو براشون بفرستین)

PS_duotone_compare.jpg

تصویر دوتون سمت راستی بوسیله  ایجاد شده و سمت چپی از تنظیمات خاص سیاه و سفید بهره برده. سعی کنین از هر دو طریق بهره ببرین تا تفاوتهاشون رو بهتر متوجه شین. 

امیدوارم استفاده کرده باشین. اگه سوالی داشتین مطرح کنین، خوشحال میشم پاسخگو باشم. 

تنظیم و ترجمه: طراحی و گرافیک شاپرک

منبع: digital-photography-school.com

/ 2 نظر / 204 بازدید
javad

[دست][گل] tnx