LOGO

 

سلام بالاخره وقت کرده آپ کنم. ممنون که تو این مدت منو تنها نذاشتین. امروز یه آموزش خیلی جالب و آسون رو براتون گذاشتم که امیدوارم کلی چیزمیزب ازش یاد بگیرین. دوست داشتین نظر بدین.

Windows Vista Aurora Effect Photoshop Tutorial


اگر یکی از مصرف کنندگان ویندوز ویستا هستید، حتماً در جایجای این ویندوز گرافیکهای چشمگیری را دیده اید که در بعضی از اسکرین سیورها یا بک گراندها و یا بعضاً کادرها دیده می شود. در این آموزش یاد می گیرید که چگونه یکی از این تصاویر زیبا را خودتان خلق کنید:

 

یعضی اوقات از افکت های نوری ویستا با نام افکت های فجر یا سپیده دم یاد می شود که استفاده از همین افکت های نوری می تواند به راحتی کارهای خیلی معمولی را به غیر معمولی و یا بعضاً چشمگیر بدل نماید. آنچه که می تواند این افکت را بهتر نماید یاگیری و دست یابی آسان به آن است. فقط کافیست این چند قدم آسان را بردارید:

قدم 1:

شما برای شروع نیاز به یک عکسی دارید که در آن نور و تاریکی زیادی وجود داشته باشد. از هر عکسی می توان استفاده کرد اما هرچه میزان تاریکی و نور آن مناسبتر باشد بهتر از آب در می آید. مثلاً عکس زیر مناسب است که بسیاری از آنها را می توان از اینترنت یا CD های عکس یافت.  

Original Photograph

قدم 2:

بعد از یافتن عکس نیاز به یک مات کنندگی قوی روی عکس داریم. به مسیر Filter > Blur > Gaussian Blur رفته لغزنده را آنقدر به راست ببرید که عکس کاملاً مات شود. شما نیاز دارید که از تمام جزئیات عکس به طور کامل خلاص و همه رنگهای عکس در هم تنیده شوند. مثلاً برای این آموزش میزان 75 در نظر گرفته شده است.

 

Apply a Gaussian Blur

قدم3:

حالا شما باید یک تغییر رنگ اساسی به کار بدهید و این عمل را می توان با Color Balance Adjustment Layer انجام داد. برای ایجاد این لایه به مسیر Layer > New Adjustment Layer > Color Balance رفته، بعد از آمدن پنجره  “New Layer” فقط Ok کنید. بعد شما 3 متغیر را مشاهده خواهید نمود، که با انتخاب هریک از سه متغیر پایین (Shadows, Midtones, and Highlights) این پنجره سه انتخاب جدید در متغیرهای بالایی را به دست می آورید. یعنی به ازای انتخاب هر متغیر پایین شما می توانید متغیرهای بالایی را حرکت دهید و افکت های متفاوتی را در عکس اعمال نمائید.

در این نقطه، واقعا تغییر هر کدام از این متغیرها به سلیقه و تجربه شما بستگی دارد، تا تصویر مناسبی را بدست آورید. اگر از عکسی شبیه به عکس این پروژه آموزشی استفاده کرده اید، از این میزانها استفاده شده است:

 

Shadows: -37, -40, 7 Midtones: 15, 62, 0 Highlights: -34, 0, 69

Background with Color Balance Applied

قدم 4:

این هم از بک گراند. شما هر وقت دیگر که خواستید می توانید با استفاده از کلیک روی آیکون این لایه، دوباره ترکیب رنگی مورد دلخواهتان را ایجاد و تغییر نمائید.

حالا ساخت افکت را شروع می کنیم. از پنل ابزار، ابزار انتخاب بیضی را برداشته و یک انتخاب بزرگ ایجاد کنید. در واقع دو طرف زمینه تان را بهم متصل کنید. ممکن است بخاطر بزرگی انتخاب مجبور باشید که در عکس حرکت کنید اگر دکمه چپ موستان را رها کنید انتخاب ثابت شده و کار از بین می رود.

برای حرکت در عکس در موقع استفاده از ابزار انتخاب از فشردن کلید space استفاده نمائید،

ولی مواظب باشید که دکمه چپ موس را رها نکنید.

شما باید در این انتخاب یک منحنی بزرگ درست کنید که تقریباً نصف زمینه شما را در بر گرفته باشد.

Making a Selection

قدم 5:

یک لایه جدید در بالای لایه Adjustment (که در قبل ایجاد کرده بودید) بسازید. حالا ابزار براش خود را برداشته، از براش پیش فرض آنهم در اندازه بزرگ استفاده کنید مثل 200-300 و سختی (hardness) آن را 0 در نظر بگیرید. رنگ سفید را برای پیش زمینه خود انتخاب کنید. این مرحله کار را می توان آزمون و خطا نامید ولی ضرورتاً شما باید کمی داخل محوطه انتخابی خود را رنگ کنید. سعی کنید به طور یکنواخت رنگ شود.

Brush in the selection

حالت این لایه را روی Overlay گذاشته و انتخاب را کنسل کنید.

با فشردن همزمان کلیدهایCtrl + D  یا رفتن به مسیر Select > Deselect می توانید انتخاب خود را از این حالت خارج نمائید.

بعد باید این لایه را تقریباً به صورت عمودی و سمت چپ زمینه انتقال دهید.

برای این انتقال به مسیر Edit > Free Transform یا Ctrl + T می رویم.

Transform your stream of light

قدم 7:

قدم 5 و 6 را یک تا دو بار تکرار کرده و از سایز براش یکسان استفاده می کنیم (یا در صورت امکان از سایز براش بالاتر). مطمئن شوید که هر کدام را در یک لایه جدا گذاشته اید.  

Repeat the lighting steps

قدم 8:

حالا ما 2 یا 3 نوار نور داریم و بیشتر از آنهم نیاز نیست. به جای آن، می توانید از لایه هایی که ایجاد کرده اید کپی بگیرید و با انتقال آنها شکلهای جدید بسازید. ترکیب کلید های Ctrl+T رابرای انتقال آزادانه به خاطر داشته باشید. شما می توانید با نگه داشتن کلیدهای Alt, Ctrl و در موقع کشیدن یک لایه تجربیات جالبی کسب کنید.

قدم 9:

برای افکت بیشتر می توانید در یکی یا دو تا از لایه ها با استفاده از Color Balance تغییر رنگی ایجاد کنید. برای این کار چند عدد از لایه های نوری خود را انتخاب کنید.

با استفاده از ترکیب کلیدهای Ctrl + Shift + Click می توان چند لایه را به طور همزمان انتخاب نمود.

بعد از انتخاب چند لایه، یک لایه Color Balance Adjustment ایجاد کرده (همانند قدم 3) و در تناسب رنگها تغییر ایجاد کنید. فقط مراقب باشید که این لایه در بالای لایه های نوری باشد.

 

After 10 or So Layers of thisآخرین مطالب

 
» جرایم در تایپوگرافی ( دوشنبه ۱ شهریور ۱۳٩٥ )
» تبادل لینک با شاپرک دیزاین ( جمعه ۱٦ آبان ۱۳٩۳ )
» معرفی ویژگی Transform Selections فتوشاپ ( پنجشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩۳ )
» معرفی وب سایت PSD Covers ( سه‌شنبه ٢٩ مهر ۱۳٩۳ )
» تمپلیت آماده طراحی قالب بندی وب سایت ( یکشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٢ )
» بیشتر از 40 فایل لایه باز پی اس دی برای ارائه بهتر پورتفولیو ( چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٢ )
» خلق تصاویر Duo-Tone ( دوشنبه ۱٤ اسفند ۱۳٩۱ )
» پاسخ به برخی سوالات ( سه‌شنبه ۱٤ آذر ۱۳٩۱ )
» رنگ شناسی - معرفی وب سایت کاربردی در تشخیص و استفاده رنگها ( یکشنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩۱ )
» آموزش تایپوگرافی زیبای دایره ای ( سه‌شنبه ۳ امرداد ۱۳٩۱ )