LOGO

 

بی‌شک تاکنون خبرهایی از ویندوز 7 شنیده‌اید. ویندوز 7 نسخه جدیدی از سیستم‌عامل ویندوز است که توسط مایکروسافت برای کاربران خانگی در نظر گرفته شده. هفته گذشته نسخه آزمایشی ویرایش 7000 این سیستم‌عامل برای تست و استفاده کاربران توسط سایت مایکروسافت در اختیار عموم قرار گرفت
نسخه آزمایشی یا همان بتا یعنی این‌که سیستم‌ عامل ممکن است اشکال و خطا داشته باشد که تا پیش از رفع آنها نمی‌توان نسخه نهایی را ارائه کرد. به همین خاطر در سه مورد پیشنهاد می‌کنیم به‌هیچ‌وجه از نرم‌افزارهای آزمایشی استفاده نکنید. این سه مورد عبارتند از: سیستم‌عامل‌های آزمایشی، فایل‌های به‌روز‌رسان آزمایشی و نرم‌افزارهای امنیتی همچون ویروس‌یاب‌ها و دیواره‌های آتش (فایروال‌ها.)

>>> یه نکته: اگر ویندوز 7 رو خواستی>>>22578565 یا>>> نظر بذارین!لبخند


اگر شما هم جزو آن دسته از کاربران عجول هستید و دوست دارید قبل از آماده شدن نسخه نهایی، با ویندوز 7 آشنا شوید و نصب آن را آغاز کنید، قصد داریم راه‌حلی مطمئن و ساده را به شما آموزش دهیم تا به‌راحتی با استفاده از آن و بدون اعمال هیچ‌گونه تغییراتی در سیستم‌عامل فعلی رایانه‌تان، این ویندوز جدید را نیز امتحان کنید و با روش دریافت ویندوز 7 از سایت مایکروسافت، مراحل دریافت کد فعال‌سازی آن و چگونگی نصب آن در یک رایانه به‌طور مجازی آشنا شوید.

‌توجه: پیش از هر کار مطمئن شوید که رایانه‌تان از پردازنده یک گیگاهرتز یا بالاتر و نیز حافظه رم بیشتر از یک گیگابایت برخوردار است. سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

گام نخست: دریافت

اولین مرحله از نصب ویندوز 7 دریافت فایل‌های مورد نیاز از سایت مایکروسافت است. برای دانلود هر یک از نسخه‌های 32 و 64 بیتی از این سیستم‌عامل می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

‌bit32-7http://tinyurl.com/win‌

نسخه 32 بیت با حجم 2.5 گیگابایت

bit64-7http://tinyurl.com/win

‌‌نسخه 64 بیت با حجم 3.2 گیگابایت

‌نکته: اگر به‌طور دقیق نمی‌دانید از کدام نسخه استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم نسخه 32 بیت را برگزینید.

گام دوم: کد فعال‌سازی

پس از دانلود فایل‌های مورد نیاز برای نصب سیستم‌عامل، می‌باید سریال فعال‌سازی آن را نیز دریافت کنید. از آنجا که این نسخه از ویندوز 7 برای تست کاربران به‌طور رایگان توسط سایت مایکروسافت منتشر شده، سریال فعال‌سازی آن نیز توسط سایت مذکور در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. برای دریافت این سریال می‌باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

1–
با ورود به نشانی زیر وارد سایت ‌Microsoft TechNet‌ شوید:

http://technet.microsoft.com

2–
در قسمت بالا و سمت راست این سایت روی گزینه ‌Sign In‌ کلیک کنید.

3–
با وارد کردن جزییات کاربری خود در سرویس ‌Hotmail‌ یا سرویس ‌Windows Live ID‌ به صفحه کاربری خود وارد شوید. (چنانچه در هیچ‌یک از این سرویس‌ها عضویت ندارید، می‌توانید با کلیک روی گزینه ‌Sign up‌ یک عضو جدید برای خودتان ایجاد کنید)

4–
پس از ورود به بخش کاربری مربوط به خودتان، نشانی زیر را در نوار آدرس مرورگر مربوط به همان صفحه کپی کرده و کلید اینتر را فشار دهید:

‌code32-7http://tinyurl.com/win

‌مربوط به کد فعال‌سازی نسخه 32 بیت

‌code64-7http://tinyurl.com/win‌

‌‌مربوط به کد فعال‌سازی نسخه 64 بیت

مشاهده می‌کنید که با باز شدن این صفحه سریال مورد نیاز برای نصب ویندوز 7 به‌طور قانونی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

گام سوم: دانلود نرم‌افزار مجازی‌سازی

همان‌طور که گفتیم، در این آموزش قصد داریم ویندوز 7 را به روشی نصب کنیم که هیچ تغییری روی سیستم‌عامل فعلی شما رخ ندهد. به‌همین خاطر از نرم‌افزار ‌VirtualBox‌ برای نصب این سیستم‌عامل به‌طور مجازی کمک می‌گیریم.

این نرم‌افزار رایگان است و می‌توانید آن را از نشانی زیر دریافت کنید:

http://www.virtualbox.org/

wiki/Downloads

گام چهارم: تنظیمات مجازی

پس از دریافت و نصب نرم‌افزار ‌VirtualBox‌ باید تنظیماتی را در آن مشخص کنید. برای اعمال این تنظیمات مراحل زیر را به‌ترتیب انجام دهید:

1–
نرم‌افزار را اجرا کرده و گزینه ‌New‌ را انتخاب کنید.

2–
در پنجره باز شده گزینه ‌Next‌ را انتخاب کنید.

3–
در بخش نام، ‌7 Windows‌ را وارد کنیدو از بخش ‌Operating System‌ گزینه ‌Microsoft Windows‌ را انتخاب کرده و در نهایت نیز از میان نسخه‌های مختلف گزینه ‌Other Windows‌ را انتخاب کنید.

4–
با توجه به میزان حافظه رم سیستم، مقدار حافظه رم مربوط به رایانه مجازی را مشخص کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله می‌باید حداکثر میزان حافظه رم را که می‌توانید به ویندوز 7 اختصاص دهید تا استفاده از آن برای شما راحت‌تر و سریع‌تر باشد.

5–
کلید ‌New‌ را فشار دهید تا رایانه مجازی شما ایجاد شود.

6–
در پنجره جدید گزینه ‌Next‌ را انتخاب کنید.

7–
گزینه ‌Dynamically expanding storage‌ را انتخاب کرده و روی ‌Next‌ کلیک کنید.

8–
میزان فضای ‌دیسک‌سخت رایانه مجازی را مشخص کنید. در این بخش می‌توانید مقدار 10گیگابایت را مشخص کنید، همچنین اگر ‌دیسک‌سخت فضای خالی بیشتری دارد، بهتر است فضای بیشتری را در این قسمت مشخص کنید.

9–
مراحل باقی‌مانده را با انتخاب گزینه‌های ‌Next‌ یا ‌Finish‌ پشت سر بگذارید تا مراحل ایجاد رایانه مجازی به پایان برسد.

10–
مطمئن شوید که در ستون سمت چپ موجود در برنامه ‌VirtualBox‌ گزینه ‌7 Windows‌ انتخاب شده است سپس روی آیکون ‌Settings‌ در بخش بالایی برنامه کلیک کنید.

11–
پس از باز شدن پنجره تنظیمات، گزینه ‌CD/DVD-ROM‌ را انتخاب کرده و قسمت ‌Mount CD/DVD Drive‌ را فعال کنید. در نهایت نیز روی آیکون کوچک موجود در کنار بخش ‌ISO Image File‌ کلیک کنید.

12–
در این جا پنجره ‌Virtual Media Manager‌ باز می‌شود. روی گزینه ‌Add‌ کلیک کنید و فایل دانلود شده مربوط به ویندوز 7 در گام اول را در آن فراخوانی کنید. ‌ ‌

13–
پس از پیمودن مرحله 12 دوباره پنجره تنظیمات برای شما نمایش داده می‌شود. گزینه ‌Network‌ را از این بخش انتخاب کنید و پس از فعال کردن ‌Enable Network Adapter‌ گزینه ‌ MT Desktop 1000Intel PRO/‌ را از لیست موجود، انتخاب کنید.

14–
سرانجام روی ‌Ok‌ کلیک کنید تا پنجره تنظیمات بسته شود.

گام پنجم: نصب ویندوز 7

با طی کردن مراحل قبل، فایل مورد نیاز برای نصب سیستم‌عامل دانلود شده، سریال آن را دریافت کرده‌اید و یک رایانه را نیز به‌طور مجازی برای این ویندوز آماده ساخته‌اید. در این مرحله می‌خواهیم ویندوز 7 را روی این رایانه مجازی نصب کرده و به استفاده از آن بپردازیم. برای انجام این کار می‌باید رایانه مجازی را روشن کنید تا مراحل بوت و نصب ویندوز آغاز شود. برای روشن کردن رایانه ابتدا گزینه ‌7 Windows‌ را از برنامه ‌VirtualBox‌ انتخاب کرده سپس روی آیکون ‌Start‌ در منوی بالای برنامه کلیک کنید.

مشاهده می‌کنید که رایانه مجازی روشن می‌شود و مراحل نصب ویندوز 7 نیز همزمان با آن آغاز می‌شود.

توجه داشته باشید که مراحل نصب را طبق مراحل زیر پشت سر بگذارید:

1–
تنظیمات صفحه‌کلید و زبان ویندوز را مشخص کنید.

2–
پس از پذیرفتن شرایط نصب، هنگام انتخاب نوع نصب گزینه ‌Custom (Advanced)‌ را انتخاب کنید.

3–
درایو مورد نظر برای نصب را برگزینید و جزییات مربوط به نام کاربر رایانه و نام رایانه را نیز مشخص کنید.

4–
سریالی که در گام دوم دریافت کردید را وارد کنید.

‌ ‌5–
دیگر تنظیمات موجود را نیز مشخص کرده و منتظر بمانید تا مراحل نصب به پایان برسد.

با اتمام مراحل نصب ویندوز 7 این سیستم‌عامل به‌طور پیش‌فرض نسخه ‌Ultimate‌ را روی رایانه مجازی شما نصب می‌کند.

توجه داشته باشید که سریال‌ دریافت شده از سایت مایکروسافت به شما این اجازه را می‌دهد که تا ماه آگوست سال 2009 از این سیستم‌عامل به‌طور کاملا رایگان و قانونی استفاده کنید.

از جمله تغییرات قابل توجه در این نسخه از سیستم‌عامل‌های مایکروسافت وجود تصویر یک ماهی به‌عنوان تصویر پیش‌فرض دسکتاپ و عدم امکان تغییر منوی استارت به حالت کلاسیک است.آخرین مطالب

 
» جرایم در تایپوگرافی ( دوشنبه ۱ شهریور ۱۳٩٥ )
» تبادل لینک با شاپرک دیزاین ( جمعه ۱٦ آبان ۱۳٩۳ )
» معرفی ویژگی Transform Selections فتوشاپ ( پنجشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩۳ )
» معرفی وب سایت PSD Covers ( سه‌شنبه ٢٩ مهر ۱۳٩۳ )
» تمپلیت آماده طراحی قالب بندی وب سایت ( یکشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٢ )
» بیشتر از 40 فایل لایه باز پی اس دی برای ارائه بهتر پورتفولیو ( چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٢ )
» خلق تصاویر Duo-Tone ( دوشنبه ۱٤ اسفند ۱۳٩۱ )
» پاسخ به برخی سوالات ( سه‌شنبه ۱٤ آذر ۱۳٩۱ )
» رنگ شناسی - معرفی وب سایت کاربردی در تشخیص و استفاده رنگها ( یکشنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩۱ )
» آموزش تایپوگرافی زیبای دایره ای ( سه‌شنبه ۳ امرداد ۱۳٩۱ )