LOGO

 

سلام دوستای خوبم 

امیدوارم الان که نزدیک عیده به همتون خوش بگذره و به خوشی و مبارکی باشه براتون. در این آموزش براتون میگم که چجوری می تونین تصویر دو بعدی و صاف یک پرچم رو طوری درست کنین که انگار در باد به حرکت درومده. آموزش مفید و پر کاربردیه و امیدوارم لذت ببرین ازش. خواهش می کنم منو از نظراتتون با اطلاع کنین. از لطف همتون ممنونم. 


خب بلافاصله کارو با گفتن بسم الله و باز کردن تصویرمون در فتوشاپ آغاز می کنیم. سعی کنین از تصویر با کیفیتی استفاده کنین. 

بعد از باز کردن تصویر با دابل کلیک روی لایه بک گراندتون اونو به یک لایه معمولی تبدیل کنین. 

حالا باید اندازه صفحمونو بزرگ کنیم. به منوی Image گزینه Canvas Size برید. پیشنهاد شاپرک برای این کار استفاده از آپشن Percent به میزانهای زیره: 

و حالا صفحمون به صورت زیره:

حالا یک لایه پایین این لایه درست می کنیم و در اون لایه با ترکیبی از براش نرم مشکی خطوطیو به شکلی که می خواین پرچمتون دیده بشه ترسیم می کنین. سعی کنین اونقدر این خطا رو نرم بکشین که دوس داشته باشین مث بالش چند لحظه ای سرتونو برا استراحت روشون بذارین! 

خب در این مرحله برای اینکه طبیعی تر کنیم طرحو باید از فیلتر Gaussian Blur از منوی

Blur در منوی اصلی Filter استفاده کنین تا طیفی طوسی ایجاد کنین و خطوط مشکیو بهم بچسبونین. 

در مرحله بالا میزانی که شما برای بلور استفاده می کنین کاملا بستگی به اندازه تصویرتون داره و باید رضایت شما رو جلب کنه تصویر من بخاطر کیفیت بالا و بزرگی ابعاد حدود 38 مناسبش بود. 

در مرحله بعد تمام محتویات لایه خطوط سیاهمونو کپی می کنیم (کنترل+a) و سپس (کنترل +c) و با زدن ترکیب کنترل +N یه سند جدید باز کنین. اسمشو من گذاشتم shaparak canada شما هرچی دوستون اومد بذارین. محتویات رو در اون کپی کنین (کنترل +V). 

با زدن ترکیب کلیدهای کنترل + E دو تا لایرو یکی کنین. بعد از منوی Image به Mode رفته و گزینه Grayscale رو انتخاب کنین. بعد از این کار این فایلتونو به فرمت PSD یه جا که بدونین کجاست، سیوش کنین. 

در این مرحله، به فایل اصلیتون برگردین. یک لایه سفید در پایین همه اینجاد کنین. و اونو بوسیله زدن کنترل+ E با لایه خطوط مشکیتون یکیش کنین. حالا لایه جدیدتونو دوتا کنین. این دوتا کردن برای اینه که لایه مادرتونو از بین نبرین. حالا روی لایه جدید کلیک کرده تا انتخاب بشه و بعد به منوی فیلتر برید و به مسیر stylize -> emboss  و باز باید اینجا هم بر اساس بزرگی و کیفیت عکستون یک emboss شدید به کار بدین. 

دقت کنین که جهت تابش نورتون مهمه تا نتیجه بهتری داشته باشین. 

حالا قسمت جالب آموزشه که باید از اون فایل PSD استفاده کنین. برید به لایه پرچمتون بعد به مسیر  filter -> distort -> displace و اونو با مشخصات زیر تنظیم کنین تا افکت بیشتری داشته باشین و بعدش ازتون خواسته میشه تا اون فایل PSD رو انتخاب کنین. بعد انتخاب اون فایل میبینین که پرچمتون فرق می کنه. :)

حالا پرچممون کمی تغییر شکل داده اما برای ادامه کارمون و تبدیل به احسنش لایه ای که درش بافت Emboss شدتون هست رو بیارین اول یعنی بالای لایه پرچم و حالت اونو به Overlay تغییر بدین. لابد فکر می کنین دیگه تمومه خیلی زیبا شده. درسته زیبا شده اما کار هنوز مونده. 

برای زیباتر شدنش باید لایه بافت Emboss رو هم فیلتر Displace بهش بدین. اونم  Displacy که تمام اجزاش و خصوصیاتش مث همونیه که روی لایه پرچم اعمال کردید. به نظر شاپرک بهتره این فیلترو دو بار اعمال کنین تا نتیجه شارپتر و زیباتری بگیرید اما بازم میگم نتیجه کار باید خودتونو اول به عنوان طراح راضی کنه. 

 آخرین مطالب

 
» جرایم در تایپوگرافی ( دوشنبه ۱ شهریور ۱۳٩٥ )
» تبادل لینک با شاپرک دیزاین ( جمعه ۱٦ آبان ۱۳٩۳ )
» معرفی ویژگی Transform Selections فتوشاپ ( پنجشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩۳ )
» معرفی وب سایت PSD Covers ( سه‌شنبه ٢٩ مهر ۱۳٩۳ )
» تمپلیت آماده طراحی قالب بندی وب سایت ( یکشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٢ )
» بیشتر از 40 فایل لایه باز پی اس دی برای ارائه بهتر پورتفولیو ( چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٢ )
» خلق تصاویر Duo-Tone ( دوشنبه ۱٤ اسفند ۱۳٩۱ )
» پاسخ به برخی سوالات ( سه‌شنبه ۱٤ آذر ۱۳٩۱ )
» رنگ شناسی - معرفی وب سایت کاربردی در تشخیص و استفاده رنگها ( یکشنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩۱ )
» آموزش تایپوگرافی زیبای دایره ای ( سه‌شنبه ۳ امرداد ۱۳٩۱ )