LOGO

 

سلام دوستای شاپرکی این آموزش خیلی ساده و زیبا رو خودم تهیه کردم و امیدوارم از درست کردنش لذت ببرین. این آموزش به قدری ساده و جذابه که حتی تازه طراحان عزیز هم قادرند درستش کنند. خواهش می کنم اگه جایی از آموزش به مشکل یا سئوالی رسیدین از پرسیدنش دریغ نکنین. ممنونم 


برای این آموزش نیاز به یک شیشه پر بخار و شبنم نیاز دارید که با سرچ کوتاهی می تونین اون رو پیدا کنین. من در این آموزش از عکس زیر استفاده کردم که بک گراند نسبتا تیره ای داره. هرچه بک گراند تیره ای داشته باشه بهتره. البته نه خیلی تیره. 

خب در این مرحله ما باید بک گراند سازی کنیم برای کارمون و این کارو با یکی از ابزارهایی که خیلی از شماها خیلی کمتر باهاش کار کردین انجام خواهیم داد. در منوی ابزارهاتون، ابزار History brush رو کلیک کرده و موس رو نگه دارین تا منوش باز شه. 

ابزار دومی یعنی Art history brush رو انتخاب کرده و شروع به کار می کنیم و نواری رو در میانه بک گراندمون طرح می زنیم سعی کنین خیلی زیاد رنگها رو ترکیب نکنین. 

خب بعد که این کارو انجام دادین ابزار بالاییشو یعنی History brush رو انتخاب کنین که اثر ابزار قبلیو از بین می بره. بنا به اندازه کارمون و مقدار نوشتمون باید اندازه مناسبی بهش بدیم تا بتونیم باهاش متنمونو وارد کنیم. من برای این ابعاد و مقدار نوشتم میزان زیرو بهش دادم:

خب حالا متنتونو با دقت وارد کنین سعی کنین یه جمله کوتاه و خلاصه بنویسین. اگه دیدین بد شد برگردین و دوباره بنویسینش. 

من جمله زیرو نوشتم. 

میبینین که به راحتی تونستین یه تایپوگرافی جالب ایجاد کنین. منتها خب همیشه وقتی رو یه شیشه بخار گرفته می نویسین دیدین که قطرات آب ایجاد می شه و بدون اونها کار کمی غیر طبیعیه. خب با ارتباط دادن قطرات بالا به نوشته ها و نوشته ها به قطرات پایین این کار انجام می شه. تنها کافیه سایز History brush تون رو کوچیکتر کنین و خطوطی رو رسم کنین. 

اینم از آموزش راحت اما جالب شاپرک دیزاین. امیدوارم ازش لذت ببرین و کارهای زیبایی خلق کنین. ازتون ممنونم که به شاپرک دیزاین اومدین. 

تهیه و تنظیم: طراحی و گرافیک شاپرک - فاطمه آزادبختآخرین مطالب

 
» جرایم در تایپوگرافی ( دوشنبه ۱ شهریور ۱۳٩٥ )
» تبادل لینک با شاپرک دیزاین ( جمعه ۱٦ آبان ۱۳٩۳ )
» معرفی ویژگی Transform Selections فتوشاپ ( پنجشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩۳ )
» معرفی وب سایت PSD Covers ( سه‌شنبه ٢٩ مهر ۱۳٩۳ )
» تمپلیت آماده طراحی قالب بندی وب سایت ( یکشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٢ )
» بیشتر از 40 فایل لایه باز پی اس دی برای ارائه بهتر پورتفولیو ( چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٢ )
» خلق تصاویر Duo-Tone ( دوشنبه ۱٤ اسفند ۱۳٩۱ )
» پاسخ به برخی سوالات ( سه‌شنبه ۱٤ آذر ۱۳٩۱ )
» رنگ شناسی - معرفی وب سایت کاربردی در تشخیص و استفاده رنگها ( یکشنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩۱ )
» آموزش تایپوگرافی زیبای دایره ای ( سه‌شنبه ۳ امرداد ۱۳٩۱ )