LOGO

 

سلام، بنا به درخواست بینندگان گل وبلاگ از امروز شروع به آموزش بخش به بخش ادیت و ویرایش عکس خواهم کرد. این بحث بسیار وسیع بوده و به صورت بخش به بخش ارائه می شود. امیدوارم براتون مفید و موثر باشه و برای پرسیدن سئوالاتون احساس راحتی کنین. 

بازی با سایه


 

بیائید شروع کنیم

گام 1 : دورتادور فرد مورد نظر را انتخاب کنین

تصویر خود را در فتوشاپ باز کرده، استفاده از ابزار انتخاب بسته به سلیقه شما(ابزار کمند ، ابزار کمند مغناطیسی ، ابزار قلم، و غیره) را به منظور ایجاد انتخاب در اطراف شخص مورد نظر بکار ببرید:

گام 2 : بخش انتخاب شده را در یک لایه جدید کپی نمائید

اگر در پالت لایه ها را نگاه کنید ، می توانید ببینید که ما در حال حاضر فقط یک لایه ، زمینه لایه را داریم که شامل تصویر اصلی است :

Adobe Photoshop tutorial Photoshop effects image.
ما باید منطقه ی انتخاب شده مان را در یک لایه جدید در بالای لایه زمینه کپی کنیم تا بشه لایه سایه را در بین این دولایه لغزاند. در فتوشاپ این کار براحتی با استفاده از میانبرهای Ctrl+J (Win) / Command+J (Mac) قابل انجام است. در لایه اصلی هیچ اتفاق خاصی رخ نمی دهد تنها پسر بچه در مورد من به یم لایه جدید کپی خواهد شد که فتوشاپ آنرا با نام لایه 1 ذخیره خواهد نمود. 
Adobe Photoshop tutorial Photoshop effects image.
گام 3 : باز کردن عکس شامل فردی که می خواهید از آن برای ایجاد سایه استفاده نمائید.

برای ایجاد اثر سایه ، شما برای ایجاد تصویر مورد نظرتان باید به فراخود تصویر اول یک تصویر انتخاب کرده و باز نمائید. در این مورد من از تصویر یک سوپر قهرمان استفاده کردم.

Adobe Photoshop tutorial Photoshop effects image.

گام4: دور فرد یا شئ مورد نظر رو انتخاب کنین

درست مثل کاری که با تصویر اول انجام دادیم، اینبار انتخابی دور فرد مورد نظر که می خواهیم از آن برای سایه استفاده کنیم ایجاد می کنیم. پس یکبار دیگه ابزار انتخاب را برگزیده و دور تا دور اونو انتخاب می کنیم.

Adobe Photoshop tutorial Photoshop effects image.

گام5: شی یا فرد مورد نظر  را از تصویر دومی به اولی بکشید
شما همچنین می تونین حرفV رو  روی کیبوردتون بزنین و با این کار این ابزار را انتخاب کرده اید. سپس با دو تصویر باز در جلوی رویتان به راحتی در یه جایی در محیط انتخاب شده تصویر دوم کلیک کرده و اونو به تصویر اول بکشید. 
وقتی که دکمه موستان رو رها کنین محوطه انتخابی تصویر دوم را در تصویر اولی پیدا خواهید کرد. 
حال شما می تونین تصویر دوم رو براحتی ببندید. 
اینجا یه چیزی رو باید درست کنم قبل از اینکه بخوایم ادامه بدیم. پسربچه ای که تو تصویر اولی داشتیم داره به سمت راست نگاه می کنه. اما سوپر استار ما داره به سمت چپ نگاه می کنه. اما برای طبیعی بودن این مونتاژ باید جفت اونا به یه سمت نگاه کنن. برای درست کردن این مشکل باید به منوی ادیت رفته ترنسفورم رو انتخاب کرده بعد Flip Horizontal رو برمی گزینیم. 
Adobe Photoshop tutorial Photoshop effects image.
ووقتی این کارو می کنم، فتوشاپ تصویر سوپر قهرمان رو روی محور عمودی می چرخونه و جهت نگاه این دو نفر یکی می شه. 
گام6: تصویر سایه رو با مشکی پر کنین
بخاطر اینکه ما از تصویری که تازه وارد تصویر اولی کردیم می خواهیم به عنوان سایه استفاده کنیم، نیاز داریم که توشو با سیاه پر کنیم. برای این کار، مطمئن شین که رنگ مشکی رو برای رنگ پیش زمینه تون دارین برای داشتن صد در صد رنگ مشکی می تونین روی کیبوردتون کلید رو Dبزنین. 
Adobe Photoshop tutorial Photoshop effects image.
سپس با استفاده از میانبر  Shift+Alt+Backspaceشخص رو با رنگ مشکی پر می کنیم.  
با استفاده ساده از ترکیب کلیدهای Alt+Backspace می تونین به راحتی داخل لایتونو با مشکی پر کنین. حالا یه نکته، با اضافه کردن کلید Shift به این ترکیب فقط محتویات لایتون سیاه می شه.

گام ٧: لایه سایه رو بین لایه بک گراند و لایه اصلی قرار بدین

برای انتقال لایه سایه به بین لایه پسربچه و لایه بک گراند، فقط کافیه در پنل لایه ها لایه سایه رو به زیر لایه پسربچه بکشین. حالا در این پنل ما سه لایه داریم.

 

با این کار لایه سایه به زیر لایه پسربچه انتقال پیدا خواهد کرد.

گام ٨: سایه رو با Free transform جابجا کنین و تغییر اندازه بدین.

در حالی که لایه سایه انتخاب شده (در هایلایت آبی) ترکیبCtrl+T رو استفاده کنید. تا کادر انتقال آزادFree Transform را به اطراف شئ بیاورید. حالا لایه سایه رو می تونین هر جا ببرید و تغییر اندازه بدین. در حرکت دادن دستگیره ها از ترکیب کلید Shift یا کلیدCtrl استفاده کرده و تغییرات را مشاهده کنید.

If you're having trouble seeing all the Free Transform handles because some of them extend out beyond the sides of the document window, press F on your keyboard to switch your screen mode to Full Screen Mode With Menu Bar.

If I look closely at my image, I can see that the boy's left arm (his left, our right) is up a little higher than the other one, but the super hero has the opposite arm higher. To fix that, I'm going to hold down my Ctrl (Win) / Command key, then click on the left middle handle of the Free Transform box and drag downward with my mouse, which will skew the image, bringing the left side of the super hero down below the right until his arms are more in line with the boy's arms

 آخرین مطالب

 
» جرایم در تایپوگرافی ( دوشنبه ۱ شهریور ۱۳٩٥ )
» تبادل لینک با شاپرک دیزاین ( جمعه ۱٦ آبان ۱۳٩۳ )
» معرفی ویژگی Transform Selections فتوشاپ ( پنجشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩۳ )
» معرفی وب سایت PSD Covers ( سه‌شنبه ٢٩ مهر ۱۳٩۳ )
» تمپلیت آماده طراحی قالب بندی وب سایت ( یکشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٢ )
» بیشتر از 40 فایل لایه باز پی اس دی برای ارائه بهتر پورتفولیو ( چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٢ )
» خلق تصاویر Duo-Tone ( دوشنبه ۱٤ اسفند ۱۳٩۱ )
» پاسخ به برخی سوالات ( سه‌شنبه ۱٤ آذر ۱۳٩۱ )
» رنگ شناسی - معرفی وب سایت کاربردی در تشخیص و استفاده رنگها ( یکشنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩۱ )
» آموزش تایپوگرافی زیبای دایره ای ( سه‌شنبه ۳ امرداد ۱۳٩۱ )